Liga lu' Lică: Precizia Breaza - Caraimanul Buşteni 3-2

Marcatori: Cazan 29-11m, Bădărău 60, M. Dumitru 84 / Arsu 57, Plumb 90.
Precizia Breaza: Blidaru - Boroș (46 Ionescu), Soreanu, Goran (78 Fl. Voinea), Brânzea (cpt.) - Bădărău, Cazan, Duricu, Negotei (69 M. Dumitru) - Șovăială, Urdea (86 Istrati). Antrenori: Cornel Vasilescu, Robert Istrati
Caraimanul Bușteni: F. Raymond - Moncea (63 Pisică), Băcănescu, Chiuzan, Drăgan - Sintulescu (16 B. Szekely), Cârloganu, Arsu, Yartey (70 Abu Ibrahim) - Vălică (46 Plumb), Iorcic (cpt.). Antrenori: Iulian Dragnea, Ovidiu Clinci. Director tehnic: Petre Gavrilă.
Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) - Louis Oprescu, Adrian Niță (Ploiești).
Observator: Mihail Ionescu (Ploiești)
Precizia Breaza a debutat, astăzi, cu dreptul, în Liga A Prahova. Meciul a fost dominat de brezeni, deși începutul a fost unul echilibrat, existând ocazii bune de ambele părți. Scorul a fost deschis de Bogdan Cazan,
care a transformat cu acuratețe o lovitură de pedeapsă obținută just de Bădărău. După pauză, situația putea lua o turnură ceva mai nefavorabilă, după ce Arsu a profitat de o greșeală a apărării noastre și a punctat primul gol al formației sale. Egalitatea nu a durat, însă, decât 3 minute, pentru că Bădărău a reușit să apară de nicăieri în fața porții și a trimis pe lângă Raymond. Au urmat apoi două ocazii mari la poarta oaspeților, una prin Ionescu care a trimis peste din 4 metri, și una prin Bădărău, care a trimis razant pe lângă poarta oaspeților. În cel de-al 84-lea minut al partidei, Urdea a reușit să intercepteze o pasă destul de puternică de la Șovăială și a trimis perfect pentru Marius Dumitru care nu a avut altceva de făcut decât să trimită ușor în plasă, închizând meciu. Plumb a redus din diferență în minutul 90, insuficient însă pentru ca echipa sa să mai obțină ceva din acest meci. Un început bun pentru brezeni, care țin să mulțumească celor 200-250 de spectatori prezenți la meci. Următoarea partidă va avea loc vineri, în fața echipei Astra II Ploiești.