sâmbătă, 18 august 2012

Liga lu' Lică: CSM Câmpina - Avântul Măneciu 2-1

Marcatori: Bridinel 62, 63 - Bobeică 14.
CSM Câmpina: Panaite - B. Olteanu, D. Chiriţă, Gânju, Nincă - Ilioiu (cpt), Michel Yao, Bridinel, G. Nae (80 Hromei) - Dr. Gheorghe (56 Burloiu), Vintilă (20 Nuţă). Rezerve neutilizate: C. Chiriţă, C. Nicolae. Antrenori: Victor Roşca (principal), Robert Stoica (secund).
Avântul Măneciu: Toma - Ianculescu, Militaru, A. Costache, Miroiu - Georgescu (71 Filip), Cârstocea, D. Stoian (cpt) (74 Souza), C. Stoian (84 Filipoiu) - Stanciu, Boebică (58 Mâinea). Rezerve neutilizate: V. Costache - C. Olteanu, Crăciun. Antrenor: Dorinel Beznea.
Cartonaşe galbene: Bridinel 31, B. Olteanu 75, Nincă 77 - Militaru 38, Stanciu 43, Filip 79.
Cartonaşe roşii: Panaite 19.
Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apstoli) - Valentin Dumitru (Gherghiţa), Ciprian Geambazu (Buşteni).
Observator: Mihai Ion (Ploieşti).
Cu mai puţin de o săptămână de antrenamente în această formulă, CSM Câmpina şi-a intrat destul de greu în ritm. Începutul timid a fost şi mai mult învăluit în nori, atunci când Bobeică a deschis scorul, în minutul 14, cu un şut pe jos, din lateral stânga, după o lansare excelentă, iar 5 minute mai târziu Panaite a văzut "roşu", atunci când a ieşit hazardat dintre buturi şi a fost nevoit să joace mingea cu mâna.
În inferioritate numerică şi cu 0-1 pe tabelă, echipierii CSM-ului au avut serios de tras. Şi au muncit mult şi bine, pentru că în nici un moment nu s-a văzut diferenţa numerică dn teren, iar după pauză, au fost minute întregi de dominare copioasă a gazdelor, concretizată prin "dubla" lui Bridinel, care a adus primele trei puncte echipei care dacă se pune bine pe picioare poate reuşi promovarea.