vineri, 27 iulie 2012

Amical: Unirea Câmpina - Unirea Urlați 3-0

Unirea Câmpina a dovedit că păstrează un moral bun, în ciuda deciziei Consiliului Local Câmpina de a nu mai susține financiar activitatea acestei echipe. Elevii lui Costin Plăvache și Marius Palancianu au dispus cu un categoric scor de 3-0 de formația Unirea Urlați, toate cele trei goluri avându-l ca autor pe Andrei Ciobanu (foto).
Mai mult, Unirea Câmpina - care a dominat jocul la toate capitolele, din primul până în ultimul minut - a ratat și o lovitură de pedeapsă, la jumătatea reprizei secunde, atunci când Bogdan Șandru a trimis mingea pe lângă poartă.
Unirea Câmpina a jucat cu: D. Șandru - A. Stoica, Neagu, B. Șandru, Filip - Cernea, Paraschivoiu, I. Dumitru, C. Munteanu - Ciobanu, Dobrescu. Au mai jucat: Florescu - Coman, Tudor, Maradin, Zecheru, Bica, Petculescu, Lambă, Keita, Iordache, Nichifor.
Următorul meci amical al formației Unirea Câmpina va avea loc miercuri, 1 august, de la ora 18.00, pe teren propriu cu CS Bănești.