sâmbătă, 21 iulie 2012

Amical: Unirea Câmpina - CS Păuleşti 2-1

Stadionul "Rafinăriei" a găzduit în această dimineaţă un meci amical între Unirea Câmpina şi CS Păuleşti. În ciuda orei matinale de începere a partidei, căldura şi-a pus amprenta asupra derulării jocului, mai ales repriza secundă, dar pentru cele două conduceri tehnice mai importante au fost disponibilitatea la efort a jucătorilor şi închegarea relaţiilor de joc între jucătorii mai vechi şi mai noi din cele două garnituri.
Unirea a condus cu 2-0 încă dinainte de pauză, prin golurile marcate de Dobrescu şi Filip, oaspeţii reuşind golul de onoare după pauză, prin Pârvu.
Antrenorii Costin Plăvache şi Marius Palancianu au trimis în teren pentru Unirea Câmpina pe: D. Şandru - A. Stoica, B. Şandru, Filip, Iordache, Bica, Lambă, I. Dumitru, L. Nicu, Dobrescu, Nichifor. Au mai jucat: Florescu, Coman, Neagu, Boancă (FC Chitila), Zecheru, Petculescu (Astra Ploieşti), Paraschivoiu, Mohamed Keita, Cernea, M. Dumitru, Negotei.