vineri, 17 septembrie 2010

Cupa României, turul al II-lea judeţean, rezultate

La mijlocul acestei săptămâni s-au disputat partidele contând pentru turul al doilea al fazei judeţene a Cupei României. S-au înregistrat următoarele rezultate... şi o nouă bătaie, culmea, tot cu formaţia din Măgureni:
Viitorul Olteni – Ştiinţa Homorâciu 5-1
AS Proviţa de Sus – Avântul Măgureni (joc întrerupt în min. 86, la scorul de 2-0 pentru echipa gazdă, din cauza lovirii arbitrului de către un jucător al echipei oaspete; omologabil cu scorul de 3-0 pentru AS Proviţa de Sus)
Viitorul Crivina – Progresul Puchenii Moşneni 3-1
CS Brazi III Negoieşti – Voinţa Hăbud 1-2
Energia Pietroşani – Victoria Pisculeşti 3-1
Unirea Corlăteşti Dâmbu – Speranţa Olari 9-8 (4-4 după 90 de minute şi după 120 de minute; 4-3 la loviturile de departajare)
Viitorul II Poienarii Burchii – Triumf Stoeneşti 6-4 (2-2 după 90 de minute şi după 120 de minute; 4-2 la loviturile de departajare)
Tineretul Berceni – Viitorul Pantazi 3-2
NG Brătăşanca – Flacăra Filipeştii de Târg 2-4