duminică, 20 mai 2012

CSM Câmpina - Astra III Ploieşti. Golurile...

Minutul 19: 1-0, Vintilă (nr. 93, tricou roşu, în plan îndepărtat) deviază fericit, cu spatele, o minge puternic şutată de Gânju şi îl surprinde pe portarul advers
Jucătorii câmpineni se bucură după deschiderea scorului

Minutul 48: 1-1, Matei (nr. 7, tricou alb) a şutat din apropiere, fără speranţe pentru portarul CSM-ului
Minutul 69: 1-2, Nicolescu a şutat de la 22 metri şi mingea deviată de un fundaş câmpinean  a poposit în plasă...
... spre bucuria jucătorilor "satelitului" Astrei
Minutul 71: 1-3, M. Mihai (nr. 20, tricou roşu) cere o lovitură de pedeapsă pentru CSM, arbitrul nu acordă nimic...
... şi pe contraatac, Stoian (nr. 21, tricou alb), înscrie cu poarta goală, după o cursă solitară de peste 60 metri, în care nu a putut fi oprit nici prin tragerile disperate de tricou ale lui Bej
Bucuria micilor astrişti este fără margini
Minutul 87: 1-4, Petcu (tricou alb, jucătorul căzut în marginea din stânga) a trimis din semifoarfecă, după un contratac superb purtat împreună cu Codreanu, portarul CSM-ului rămânând fără replică
Minutul 90+2: 2-4, Chivu (nr. 16, tricou roşu), care nu a împlinit încă 16 ani, înscrie primul său gol într-un meci oficial pentru CSM, cu un şut din interiorul suprafeţei de pedeapsă adverse