duminică, 18 iulie 2010

Supercupa României rămâne la Cluj

Meci de infarct în Supercupa României, care a avut loc în această seară, la Cluj, între CFR şi Unirea Urziceni. La finalul celor 90 de minute, scorul a fost egal, 1-1, ambele goluri fiind marcate de acelaşi jucător, Kivuvu, în minutul 13 pentru clujeni şi în minutul 53 în proprie poartă. În prelungiri, ialomiţenii au marcat primi prin Marinescu (min. 97), pentru ca Deac să restabilească egalitatea în minutul 105+2. Au urmat loviturile de departajare, singurii care au reuşit să amrcheze fiind clujenii Piccolo şi Emil Dică, iar Supercupa României rămâne pentru încă un an la Cluj.
Partida a fost arbitrată de Marius Avram (Bucureşti) - Octavian Şovre (Oradea), acesta serbându-şi mâine chiar ziua de naştere, Mircea orbuleţ (Bucureşti) - Istavan Kovacs (Carei).