miercuri, 21 iulie 2010

Partida arbitrată de Deaconu în Champions League s-a încheiat la egalitate

În această după-amiază, la Rustavi, în Georgia, Alexandru Deaconu (foto) a arbitrat o partidă contând pentru manşa secundă a turului al doilea preliminar al Champions League, între Olimpia Rustavi şi FK Aktobe, din Kazahstan. După 2-0 în tur pentru oaspţeii de astăzi, partida de la Rustavi s-a încheiat la egalitate 1-1. Georgienii au condus încă din minutul 30 şi au alergat restul celor 60 de minute pentru un al doilea gol care i.ar fi dus în prelungiri, dar chiar în ultimul minut, oaspeţii au marcat, asigurându-şi calificarea.
Alexandru Deaconu a acordat 8 cartonaşe galbene (2-6) şi a fost asistat de Aurel Oniţa (Constanţa), Sebastian Gheorghe (Suceava), cel de-al patrulea oficial fiind craioveanul Sebastian Colţescu.