miercuri, 14 martie 2012

3-1 și un singur "galben" în meciul arbitrat de Teodora Albon în Anglia

De puțin timp s-a încheiat primul meci al sferturilor de finală al Womens Champions League, Arsenal Londra - Goteborg. Partida s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru jucătoarele britanice, emciul fiind arbitrat de o brigadă din România, formată din Teodora Albon - Petruța Iugulescu și Mihaela Gomoescu.
În partida desfășurată la Borehamwood, suedezele
au deschis scorul în minutul 10, prin Lisa Ek, gazdele egalând în minutul 25, prin Jordan Nobbs. Englezoaicele s-au detașat în ultimul sfert de oră al partidei, atunci când au mai înscris de două prin, prin Kim Little (min. 75 - din penalty) și Ellen White (min. 82).
Teodora Albon a acordat un singur cartonaș galben, în minutul 87, jucătoarei Marlene Sjoberg, de la Goteborg, și conform statisticii UEFA a fluierat 15 faulturi (6 comise de Arsenal, 9 de Goteborg).