sâmbătă, 31 martie 2012

Unirea Câmpina - Caraimanul Buşteni 6-0

Marcatori: Ciobanu 20, Cernea 28, 84, Bărăgan 44-11m, Filip 62, B. Şandru 90.
Unirea: D. Şandru - A. Stoica, Neagu (cpt), B. Şandru, Filip - Bica (55Zecheru), Lambă (68 G. Ghiţă), Bărăgan, Cernea - Nichifor (55 Dobrescu), Ciobanu (73 Ungureanu). Rezerve neutilizate: T. Ionescu - Coman, Negotei. Colectiv tehnic: Ion Cojocaru (director tehnic), Costin Plăvache (antrenor principal), Marius Palancianu (antrenor secund).
Caraimanul: M. Mihai - Topliceanu, Ştefănescu, Osumanu, Iorcic (cpt), Chivzan - Drăgan (66 Apeaning), Anghel, Arsu - Valică (41 Yartek; 83 Ybboah), Botoacă (73 Tcaci). Rezerve neutilizate: Găurban - Cârloganu, Nedelcu. Colectiv tehnic: Iulian Dragnea (antrenor principal), Ovidiu Clinci (antrenor secund).
Cartonaşe galbene: Bărăgan 87 - Ştefănescu 16, Iorcic 61.
Arbitri: Alin Gheorghe - Adrian Băzăvan (Ploieşti), Cristinel Damian (Slănic).
Observator: Mihai Ionescu (Ploieşti).
După ce le-a administrat un 5-0 în tur, chiar sub Crucea Caraimanului, astăzi, în retur, Unirea a administrat un set la zero formaţiei patronate de Petre Gavrilă. Jocul a fost la discreţia câmpinenilor,
golurile venind rând pe rând în poarta nefericitului M. Mihai, chiar dacă - mai ales după pauză - buştenarii au încercat prin câteva "arme secrete" să înscrie măcar golul de onoare. Nu a fost să fie... Scorul a fost deschis de Ciobanu, în minutul 20, acesta şutând plasat, de la 12 metri, după ce a fost excelent deschis în suprafaţa de pedeapsă adversă. 2-0 s-a făcut în minutul 28, atunci când Cernea a trimis un şut bombă de la 20 metri, uşor lateral stângă, după ce defensiva oaspeţilor respinsese mingea centrată din corner. Cu un minut înainte de pauză, Bărăgan a urcat scorul la 3-0, tranformând cu precizie o lovitură de pedeapsă acordată just după un fault asupra lui Nichifor. Filip şi-a înscris şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 62, reluând din apropiere o centrare a lui Bărăgan, iar Cernea a realizat "dubla" în minutul 84, finalizând din apropiere o fază prelungită de atac. În ultimul minut, B. Şandru a speculat neatenţia defensivei oaspeţilor şi a şuat din aropiere, stabilind scorul final: 6-0.

Un comentariu:

1. unirea are echipa buna dar se va mai incurca pana la final daca bate vispesti la csm vispesti intra