duminică, 11 septembrie 2011

CSM Câmpina – CS Păuleşti 3-1

Marcatori: Budileanu (12), M. Mihai (58), Negreanu (87) / Neacşu (30).
CSM Câmpina: Lepădatu – Gânju (cpt), G. Radu, Safta – A. Burchi (32 Negreanu), Budileanu, Dârstaru (64 I. Burchi), Stroe (79 Grigoraş), M. Mihai – Olteanu, Vintilă (60 Negoiasă). Rezerve neutilizate: Hromei, Necula. Antrenori: Ion Burchi (principal), Robert Stoica (secund).
CS Păuleşti: Cojocaru – I. Ioniţă (90 Popa), Tănase (cpt), Toporan, Chejnoiu - Postelnicu (78 Jărcălău), Matei, Neacşu (60 M. Ioniţă), M. Mărgărit (85 Roşu) – Cr. Vasile, Stoica. Rezerve neutilizate: Banu – Savă, Barbălată. Antrenor: Iulius Mărgărit.
Cartonaşe galbene: Olteanu (32, 72) / Matei (57).
Cartonaş roşu: Olteanu (723).
Arbitri: Robert Stanciu (Ploieşti) – Ciprian Geambazu (Buşteni), Cristina Popescu (Ceptura).
Observator: Constantin Miclea (Buşteni).
După o victorie frumoasă în etapa trecută, 2-0 la Brebu, CSM-ul revenea în faţa propriilor suporteri având de înfruntat un adversar incomod, dar şi cu mai multe indisponibilităţi: Ilioiu – accidentat la Brebu;
Zăpodeanu – accidentat la antrenament; Boşilcă – eliminat după finalul meciului de la Brebu şi suspendat pentru acest joc. În condiţiile în care şi Ion Burchi a început jocul de pe bancă, nu din centrul liniei mediene, CSM-ul a suferit la capitolul construcţie, acolo unde s-a evidenţiat doar Stroe – coatuor la primul gol şi semnatarul unor „trasoare” care au atentat la vinclurile porţii adverse. Chiar dacă au deschis scorul destul de repede, prin Budileanu, câmpinenii s-au văzut egalaţi de o echipă care a ridicat numeroase probleme defensivei gazdelor. După pauză, o altă reuşită individuală a lui M. Mihai a readus CSM-ul în avantaj. Ultimul sfert de oră al meciului a fost palpitant: după ce Olteanu a fost eliminat pentru două „galbene”, după ce fusese deja iertat de arbitru cel puţin încă o dată, oaspeţii au presat din ce în ce mai puternic, fiind prinşi pe contraatacul de 3-1 al câmpinenilor, în minutul 87, fază la care oaspeţii au reclamat ofsaid. La următoarea fază, arbitrul Stanciu dictează penalty pentru oaspeţi, dar Lepădatu se evidenţiază respingând două şuturi consecutive ale „căpitanului” Tănase.
Minutul 12: Olteanu (nr. 11) se bucură după deschiderea scorului de către Budileanu
Minutul 30: Neacşu (tricou alb, în dreapta imaginii) reia sub transversală şi aduce egalarea
Minutul 34: Budileanu (nr. 7) reia la o palmă de bară mingea respinsă în faţă de portarul advers, după un şut puternic al lui Stroe
Minutul 58: M. Mihai trimite din lovitură liberă de la 18 metri direct în vinclu: 2-1
Minutul 88: Lepădatu apără lovitura de pedeapsă executată de Tănase
Minutul 90: ultima ocazie a jocului: I. Burchi şutează periculos dintr-o lovitură liberă aproape de colţul terenului, dar mingea şterge transversala peste poartă