duminică, 25 septembrie 2011

CSM Câmpina – Carpaţi Sinaia 7-0

Marcatori: M. Mihai 7, Budileanu 10, 22, 27, 87, Safta 51, Ilioiu 79.
CSM Câmpina: Boşilcă – Gânju (cpt), G. Radu (62 Bej), Safta – Budileanu, A. Burchi, Ilioiu, Dârstaru (54 Vintilă), M. Mihai – Olteanu (48 Negoiasă), Hromei (48 Negreanu). Rezerve neutilizate: Lepădatu – Grigoraş, Necula. Antrenori: Ion Burchi (principal), Robert Stoica (secund).
Carpaţi: Dogaru (cpt) – Pricop, Brânzea, Ante, Davidoiu – Grancea, Colţoiu, Jugănaru, Ardelean, Goagă – Cârstea. Rezerve neutilizate: Petrescu, Fl. Ştefănică, Clinci, B. Popescu. Antrenor: Ionuţ Hogea.
Arbitri: Emil Bozieru (Băicoi) – Adrian Niţă (Ploieşti), Ionel Gheonea (Urlaţi).
Observator: Pavel Roşală (Ploieşti).
A fost un galop de sănătate care a urcat formaţia câmpineană pe poziţia a doua a clasamentului. Nu s-a pus nici un moment problema învingătorului din această partidă, mai ales că formaţia de la poalele Carpaţilor
nu a avut nici o acţiune mai închegată în apropierea porţii lui Boşilcă.
În aceste condiţii, câmpinenii au zburdat în prima repriză, pe lângă cele patru goluri, ratând alte numeroase ocazii, cea mai mare fiind bara lui Hromei, în minutul 13, dintr-o lovitură de cap de la 8 metri, după o centrare excelentă a lui Budileanu de pe partea stângă. După pauză, CSM-ul a redus mult turaţia motoarelor, ocaziile – şi golurile – venind mai degrabă din inerţie, CSM-ul fiind singura echipă de pe teren care ataca.
În final, un scor mare, dar în perfectă consonanţă cu ceea ce s-a întâmplat pe gazonul arenei „Poiana”.
Minutul 7: 1-0, M. MIHAI a şutat pe jos, din 16 metri, după ce portarul sinăienilor şi un coechipier de-al său s-au incomodat reciproc
Minutul 10: 2-0, BUDILEANU înscrie cu un şut de senzaţie, de la 12 metri, din unghi foarte închis, lateral stânga, direct sub transversală, după o cursă pe partea stângă
Minutul 22: 3-0, BUDILEANU şutează de la 18 metri fără nici o şansă pentru portarul advers
Minutul 27: 4-0, BUDILEANU cu călcâiul „a la Madjer”, din doi metri, după o pătrundere pe dreapta a lui M. Mihai
Minutul 51: 5-0, SAFTA a reluat din apropiere, după centrarea lui Budileanu respinsă în faţă de portarul sinăienilor
Minutul 79: 6-0, ILIOIU a prins un şut de excepţie de la marginea suprafeţei de pedeapsă, după o cursă şi o pătrundere solitară