joi, 23 iulie 2009

Unirea Câmpina a jucat două partide amicale consecutive

Miercuri seara, pe arena "Rafinăriei", Unirea Câmpina a disputat două jocuri de verificare, iar pentru a face faţă acestei provocări, ambele partide au avut o durată de 60 de minute (două reprize a câte 30 de minute).
În primul joc, Unirea Câmpina a întâlnit pe Voinţa Bălţeşti, de care a dispus cu scorul de 3-1 (0-1), prin golurile marcate de Brânzea (32), Nichifor (37), Jantea (53), respectiv V. Vasile (28). S-au aflat faţă în faţă echipele:
Unirea: Cosmineanu - Fl. Stoica, Basma, Gânju, Flaidăr, Văduva, Constantinescu, Dincă, Motoroiu, Jantea, Nichifor. Au mai jucat: Hodoiu, Boroş, Adr. Vintilă. Antrenori: Marius Pălănceanu şi Daniel Corcodel.
Voinţa: Ghiţă - Simu, Bucur, G. Vintilă, Cr. Ionescu, G. Mihai, L. Ion, V. Alexandru, Postolache, Stângă, V. Vasile. Au mai jucat: R. Mircea, Achim, Bălan, Zahiu, Cordună, Şoldan. Antrenor: Robert Săvulescu.
A doua partidă a opus formaţiile Unirea Câmpina şi CS Floreşti. Câmpinenii s-au impus la limită, cu scorul de 2-1 (0-0), prin golurile marcate de Burlacu (36), Burchi (55), respectiv Lungu (38). Au jucat următoarele formaţii:
Unirea: Păpuşoiu - Brânzea, Cazan, Neagu, Coman, Burlacu, Ţigănuş, Vane, R. Dinu, Ungureanu, Burchi. Antrenori: Marius Pălănceanu şi Daniel Corcodel.
CS Floreşti: Ionescu - Vlaicu, Ivan, Cordonaş, Gheorghe, Caliţa, Pană, Dosia, Lungu, Pralea, Baciu. Au mai jucat: Bogdan, Bucianu, Nistor, Băcioiu, Filoti. Antrenor: Bogdan Marcu.
Ambele partide au fost arbitrate de Nicolae Iosif (Câmpina).

Un comentariu:

1. salut sunt domnu george becali vreau sa zis 3 cuvinte.
    tanarul pusti de 17 ani zahiu aurelian legitimat la vointa baltesti ka portar va deveni o mare legenda in fotbalul romanesc peste cativa ani.va multumesc!!!