duminică, 9 septembrie 2012

Liga lu' Lică. Precizia Breaza - CS Bănești 3-2

În una din puținele partide din campionatul județean desfășurată astăzi, la Breaza s-au întâlnit Precizia Breaza și CS Bănești. Gazdele au început excelent partida, iar pe fondul unor greșeli impardonabile în defensiva băneștenilor, în minutul 26 era deja 3-0 pentru brezeni. Golurile lor au fost marcate de Bădărău, Urdea și Șovăială. Grigoraș a redus din diferență în minutul 28 cu un șut de la peste 25 metri, iar Filote a reaprins speranțele oaspeților în repriza secundă,
dar elevii lui Opatchi nu au mai avut puterea să revină pe tabela de marcaj.
Precizia Breaza: Herescu - Cazan, Brânzea (cpt), Soreanu, Goran - Negotei, Duricu, Cojocaru, Bădărău - Urdea, Șovăială. Au mai evoluat: Fl. Voinea, Gogă, M. Dumitru, Istrati. Antrenor: Cornel Vasilescu.
CS Bănești: Lepădatu - Burchi, Gorgan, Brașoveanu, Bălănică - Cristache (cpt), Budileanu, Albu, Grigoraș - M. Negreanu, Jantea. Au mai jucat: Filote, Lungu, Dârstaru. Antrenor: Roberto Opatchi,