duminică, 2 septembrie 2012

Liga C Prahova: Viitorul Ţipăreşti - CSC Poiana Câmpina 2-3

La prima lor deplasare într-un joc oficial, jucătorii de la CSC Poiana Câmpina au reuşit o frumoasă surpriză, învingând cu scorul de 3-2 în faţa formaţiei Viitorul Ţipăreşti. Golurile formaţiei antrenate de Cristian Dumitru au fost marcate de Ghindă şi B. Dumitru (două, primul din penalty). Poienarii au condus cu 1-0 la pauză şi au avut 2-0 la un moment dat, dar au fost egalaţi, obţinând victoria abia în minutul 87.
Echipa folosită la Ţipăreşti a fost: Popa - Panac, Mosor, Mireanu, Sim - Achim, Secăreanu, Viuleţ, Bârligă - B. Dumitru, Ghindă. Au mai jucat: Aelenei, Manolache, Burduşel, Neagu. Antrenor: Cristian Dumitru.
Etapa viitoare, CSC Poiana Câmpina va întâlni pe teren propriu formaţia Şoimii Apostolache, într-un joc care va avea loc duminică, 9 septembrie, de la ora 13.00, la Proviţa de Sus..