sâmbătă, 1 octombrie 2011

Petrolistul Boldeşti – CSM Câmpina 3-1

Plecată cu gânduri mari spre Boldeşti, trupa lui Ion Burchi a avut un început de meci dezastruos, fiind condusă la capătul primei jumătăţi de oră a meciului cu un incredibil 3-0! Şi mai dureros este că toate golurile au venit în urma unor greşeli individuale, primele două goluri putând fi imputabile portarului Boşilcă, aflat într-o zi neagră, care a şi dus la înlocuirea sa. Culmea este că CSM-ul a avut o posesie bună, a pasat bine mingea, a fost mai prezentă în jumătatea adversă de teren, dar greşelile individuale au îngropat-o. Spre finalul primei reprize, în minutul 42, Ilioiu (foto) a marcat ceea ce suporterii câmpineni sperau că este golul revenirii, dar repriza a doua nu s-a mai întâmplat nimic notabil, astfel că CSM-ul înregistrează a doua înfrângere a sezonului.
Antrenorul Ion Burchi a folosit formula: Boşilcă – Budileanu, G. Radu, Gânju – A. Burchi, M. Mihai, Ilioiu, Dârstaru, Olteanu – Negreanu, Hromei. Au mai jucat: Lepădatu, Grigoraş, Negoiasă, Vintilă.