sâmbătă, 2 iunie 2012

CS Cornu - Sori Tg. Nou 6-2

În această după-amiază, la Cornu, formaţia locală, CS, a dispus cu scorul de 6-2 de Sori Tg. Nou, într-un meci contând pentru Liga B Prahova. În ciuda diferenţei de la final, partida a fost destul de echilibrată, elevii lui Andrei Ionescu detaşându-se doar în ultimele 10 minute ale jocului, în minutul 80 scorul fiind 2-2! Golurile au fost marcate de R. Burlacu 20, 42, Zanfir 81, Jantea 84, Grigore 85, Constantinescu 90, respectiv, Preda 57, Chiria 67. De asemenea, ar fi de remarcat revenirea pe teren a atacantului Alin Vane (foto), împrumutat de la Unirea Câmpina, acesta fiind mult timp indisponibil din cauza unei accidentări la genunchi, urmată de o operaţie şi de multe luni de recuperare.
Pentru CS Cornu au jucat: Bucuroiu - Constantinescu, A. Negreanu, Zanfir, A. Burlacu, Gratie (cpt), Băjenaru, Grigore, R. Burlacu, Jantea, Vane. Au mai jucat: L. Ion, Drăgoi, Diaconu, Duţă.