duminică, 14 iunie 2009

Tricolorul Breaza a promovat în liga secundă!!!

Tricolorul Breaza - CS Ovidiu 3-1
După ce a învins în primul meci al turneului de baraj din Buzău, cu scorul de 3-0 pe Oţelul II Galaţi, duminică seara, Tricolorul Breaza a întâlnit pe CS Ovidiu.
Dobrogenii au început mai bine partida şi au deschis scorul prin Agafiţei (min. 14), care a reluat cu capul direct în vinclu o centrare de pe partea dreaptă a lui Plăcintă. Brezenii se aşează mai temeinic în jumătatea de teren adversă şi în numai câteva minute reuşesc să întoarcă rezultatul de o manieră categorică. Vişan, în minutele 32 şi 33, şi Liuba, minutul 36, au făcut ca la pauză tabela de marcaj a stadionului "Gloria" din Buzău să arate 3-1 în favoarea Tricolorului.
După pauză, dobrogenii încep din nou mai bine şi în minutul 54 beneficiază de o lovitură de pedeapsă, pe care Curumi o ratează.
Tricolorul Breaza (antrenori Florin Stăncioiu şi Costin Plăvache): Sava - Samson, Forika, Apostol, Olteanu (72 Petcu) - Marinescu, Turiac, Ghiţă (23 Dascălu), Liuba - Vişan (85 Bumbac), Vasilescu (cpt) (70 Ghiorghiţă).