luni, 15 februarie 2010

Tudor a dat 12 cartonaşe la meciul din Arabia Saudită

După Cristian Balaj, Alexandru Tudor, împreună cu Cristian Nica şi Aurel Oniţa, au arbitrat prima semifinală a Cupei Prinţului din Arabia Saudită. Al Ahli a dispus de Al Shabab după loviturile de departajare cu scorul de 5-3, după ce la finalul timpului regulamentar de joc şi al prelungirilor scorul era egal 2-2.
Privind strict caseta meciului, Tudor pare să fi avut un meci destul de greu, fiind nevoit să acorde 11 cartonaşe galbene (5 pentru jucătorii de la Al Shabab şi 6 pentru cei de la Al Ahli) şi o eliminare, în minutul 116, în contul celor de la Al Shabab.
Astăzi, tot la Riad, în Arabia Saudită, o brigadă condusă de Alexandru Deaconu va arbitra cea de-a doua semifinală a competiţiei, Al Hilal - Najran.