sâmbătă, 30 iulie 2011

Amical: Unirea Câmpina - Olimpia Slobozia 4-1

Stadionul „Rafinăriei” a găzduit astăzi partida amicală dintre formaţiile Unirea Câmpina şi Olimpia Slobozia, aceasta din urmă fiind una dintre fruntaşele campionatului judeţului Ialomiţa.
Chiar dacă începutul partidei a fost unul echilibrat, ocaziile
cele mai mari le-am consemnat la poarta ialomiţenilor, acolo unde Bica a ratat nepermis de mult, dar şi alţi jucători ai formaţiei lui Costin Plăvache i-au enervat pe spectatori până la deschiderea scorului. Aceasta a venit în minutul 19, atunci când Nichifor a înscris cu un şut din apropiere, după o centrare de pe partea dreaptă a lui Bica. Ostilităţile au continuat cam pe aceleaşi coordonate, Conac dublând avantajul gazdelor chiar înainte de pauză.
După numeroase schimbări în cele două distribuţii, ialomiţenii au izbutit să înscrie golul de onoare, ceea ce a generat o reacţie de orgoliu a câmpinenilor, care au mai înscris, spre final, de încă două ori, prin Ariciu şi Nichifor, stabilind un scor final concludent: 4-1.
Antrenorii formaţiei Unirea, Costin Plăvache şi Marius Pălănceanu, i-au trimis în teren pe: Andrei Şerban (Tricolorul Breaza) – A. Stoica, Dragomir, Lambă, Zecheru (Chimia Brazi) – Bica, R. Gheorghe, Ungureanu, Fl. Stoica – Nichifor, Conac. Au mai jucat: T. Ionescu – Georgescu, Neagu, Bănică, Coman, Ioniţă (Liceul Eliade Bucureşti), Cojocaru (Tricolorul Breaza), Crăciun, M. Laurenţiu, Ariciu.
Următoarele meciuri amicale ale formaţiei Unirea Câmpina au loc miercuri, 3 august, de la ora 18.00, pe stadionul „Rafinăriei” cu Avântul Măneciu, iar sâmbătă, de la ora 11.00, pe acelaşi teren, cu CS Băneşti, în ceea ce se doreşte a fi meciul de prezentare al echipei, conducătorii clubului pregătind numeroase surprize pentru spectatori.
Nichifor, autorul unei "duble"

Un comentariu:

1. echipa oaspete se numeste Olimpia Brazii ,nu Slobozia,a terminat editia trecuta de campionat pe locul 5