sâmbătă, 11 august 2012

Amical: Unirea Câmpina - Dinamo Bucureşti (juniori) 4-0

Unirea Câmpina a susţinut în această dimineaţă pe stadionul "Rafinăriei" un util joc amical în faţa juniorilor mari ai clubului Dinamo Bucureşti, pregătiţi de fostul petrolist Bogdan Aldea şi care se află în cantonament la Câmpina. Partida a fost la discreţia mult mai experimentaţilor jucători ai Unirii, chiar dacă şi dinamovişti au avut momente bune de joc, cu o posesie bună şi chiar cu câteva ocaziila poarta câmpinenilor.
Filip a deschis scorul din lovitură de pedeapsă în minutul 35, după care Irinel Dumitru a prins un şut de zile mari, în minutul 49, cu care a dublat avantajul gazdelor. "Dubla" lui Ciobanu, minutele 58 şi 75, au dus scorul la un firesc 4-0.
Unirea Câmpina a jucat în formula: D. Şandru - A. Stoica, Neagu, B. Şandru, Zecheru - John Yeboah, Filip, Ir. Dumitru - Răuţă, Băcioiu - Dobrescu. Au mai jucat: Anghelache - Lambă, Abu Ibrahim, Jipa, Nichifor, Ciobanu, Petculescu.

Un comentariu:

1. Un meci amical util fara arbitri ?!? Da TELE, in haine de strada si burta de acasa, PENIBIL !!